články o zlatěVýběr z tisku

            "Kdo má zlato, má vždy peníze."
 

16.07.2016  Odborník radí, na co si dát pozor, když plánujete nakupovat zlato
Stále více lidí ukládá peníze do zlata. Kupují investiční zlato nebo šperky. Podle finančníků i odborníků z oboru je to trefa do černého, z dlouhodobého hlediska ceny zlata rostou. Jak ale poznat, že kupuji opravdové zlato a ne padělek a na co si dát pozor, přibližuje Miloslav Pilecký z Puncovního úřadu.

26.06.2016  Západná elita testuje nebezpečnú politiku záporných mier a Rusi s Číňanmi útočia na trh zlata
S postupnou degradáciou svetovej ekonomiky sa finančné elity dostali na úplne novú úroveň absurdnej drámy ktorou sa politika centrálnych bánk stala. Japonsko je preborníkom a pokusným králikom v šialenostiach, ktoré sociopati na vrchole finančnej pyramídy plánujú pre celý svet.

24.06.2016  Ropa, libra, euro a akcie se propadají, naopak zlato posiluje
Brexit vážně ovlivní světovou ekonomiku. Libra se propadá na nejhorší úroveň za poslední tři dekády. Velký propad zaznamenaly také asijské akciové trhy. Začátku obchodování v Evropě se finančníci děsí. Propadá se také cena ropy. Naopak stoupá cena zlata.

24.06.2016  Nejen brexit, ale i Trump. Zlato těží z nejistoty
Londýn - Průzkumy veřejného mínění slibují při dnešním hlasování o vystoupení Spojeného království z Evropské unie drama do poslední chvíle. Napětí, které kolem brexitu je a bude, opět ukazuje, že v nejistých časech investoři tíhnou k bezpečným útočištím, jako jsou například drahé kovy.

24.06.2016  Brexit spláchl komodity: Ropa -5 %, vítězem zlato!
Noční průzkumy sice ukazovaly na mírnou převahu tábora pro setrvání v Evropské unii, britské voliče však nakonec přemohly emoce a zvolili poměrně těsnou většinou odchod z řad EU. Trhy, které hýřily od počátku týdne optimismem a věřily v opačnou variantu setrvání v unii, zažívají o to větší překvapení.

20.06.2016  Zlato opět jako hlavní rezervní měna světa? Čína rekordně nakupuje
Stále víc ekonomů a byznysmenů si klade otázku, jestli se zlato opět může stát hlavní rezervní měnou světa. Převažuje sice názor, že návrat ke zlatému standardu je nereálný, některé velké země v čele s Čínou ale žlutý kov rekordně nakupují.

16.06.2016  Zlato od počátku roku výrazně zdražuje, investoři hledají jistoty
Zdá se, že nedůvěra, která vůči zlatu panovala v minulém roce, skončila. Zatímco v prosinci minulého roku se zlato prodávalo v rozmezí 1050 až 1100 dolarů za unci, tak nyní jeho cena dosahuje přibližně 1280 dolarů za unci. Zlato se tak v současném roce stalo zajímavou investicí s vysokým zhodnocením. Co táhne ceny žlutého kovu nahoru?

14.06.2016  Krize centrálních bank, konflikty, slabý dolar. Výsledek? Zlato za 10K
Zlato je v letošním roce miláčkem investorů. Se zhodnocením více než 20 procent patří k aktivům s tím nejlepším výkonem. A to není zdaleka vše. Cena na 1280 dolarech za unci je stále nic proti tomu, co nás čeká. Ano, připravte se na začátek historicky nevídané rally. Příští zastávka zlaté rakety totiž nese nápis „10 tisíc dolarů“.

13.06.2016  Soros se vrací. Globální ekonomice nevěří, sází na zlato
Po dlouhé přestávce se legendární investor George Soros vrací ve větší míře k obchodování. Již delší dobu jasně říká, že globální ekonomice nevěří, a podle toho také vypadají jeho nedávno uzavřené sázky: spekuluje na pokles akciových trhů a růst cen zlata.

10.06.2016  Zlato: Velká sázka roku 2016
Uvadající očekávání spojená se zvyšováním úrokových sazeb v USA se pomalu, ale jistě stávají motorem, který pohání nový růst doslova všeho, co se třpytí od futures kontraktů na zlato až po akcie těžařů žlutého drahého kovu nebo burzovně obchodované fondy ETF kryté zlatem. Všechny tyto nástroje nabízejí investorům způsob, jak sázet na zlatý růst i pád. A na trzích se možná schyluje k nové zlaté horečce…

01.06.2016  Zlato konsoliduje prudký nárast zo začiatku roku a Fed sa opäť zúfalo púšťa do dvíhania úrokových mier
A je to tu znova. Môžeme opäť sledovať patetické vystúpenie pani predsedníčky Fedu a silné reči o tom, že chce na budúci mesiac dvíhať miery. Tieto reči idú po svete skoro mesiac. Fed dvihol miery v decembri o 0,25% a tento rok plánoval dvihnúť Fed funds rate 4x, teda na 1,25%. Hneď, keď sa nasledovne v decembri po sviatkoch trhy otvorili, zažili sme na burzách najhorší začiatok roka za polesné dekády.

24.05.2016  Zlato za 3000 dolarů? Klidně i za osm tisíc
Zlato v posledním měsíci prošlo výprodejem, stále se však řadí k aktivům s nejlepším letošním výkonem. Jeho aktuální cena u 1250 dolarů za trojskou unci však může být pouhým odrazovým můstkem. Někteří analytici věří, že by si drahý kov mohl sáhnout až na tři tisíce dolarů, případně dokonce na osm tisíc. Jak?

17.05.2016  Miliardář George Soros už nevěří americkým firmám. Hromadně prodává jejich akcie a nakupuje zlato
Americký miliardář a investor George Soros v pondělí překvapil světové trhy, když se zbavil 37 procent svých akcií u amerických firem. Místo toho se rozhodl investovat do zlata.

28.04.2016  Fed by měl začít nakupovat zlato od veřejnosti a tím stimulovat ekonomiku
Budu se nyní věnovat jedné nepravděpodobné možnosti, pohádce, která pravděpodobně nikdy nedojde naplnění. Zároveň se však jedná o příběh, který se už jednou stal. Agresivní monetární politika, kterou začal Fed používat po kolapsu Lehman Brothers, fungovala přes všechny možné výtky poměrně dobře a uchránila ekonomiku před hlubokým propadem.

24.04.2016  Cena zlata na trzích by letos mohla stoupnout až o 28 procent
Cena zlata na světových trzích by mohla letos meziročně stoupnout až o 28 procent na 1360 amerických dolarů za troyskou unci (31,103 gramu). Aktuálně se komodita obchoduje za zhruba 1280 dolarů za unci, přičemž koncem loňského roku bylo na úrovni 1060 dolarů.

19.04.2016  Zlato zdražuje, stává se znovu výhodnou investicí
Po několika letech zlevňování začaly růst ceny zlata. Od začátku roku zdražilo o 20 procent. Podle názoru mnoha analytiků se nyní vyplatí zlato nakoupit.

07.04.2016  Západnej bankovej elite len teraz začínajú problémy, dostanú po čom tak túžili – infláciu
Fed začína jasne naznačovať, že s tým dvíhaním mier to nemyslí až tak vážne. Na jednej strane hovorí pani predsedníčka stále o ozdravení svetovej ekonomiky, na strane druhej na poslednej tlačovke Žaneta uviedla, že tento rok nebudú štyri výtlaky mier ale len dva. Fed sa akože pozerá len na štatistiky nezamestnanosti a na základe dobrých čísel následne rozhoduje, či utiahne monetárnu politiku zvýšením úrokových sadzieb.

29.03.2016  Záporné sazby ničí Vaše úspory
Většina lidí se v posledních letech smířila s tím, že peníze uložené v bance nesou jen minimální úrok. Brzy se však budeme muset i s tímto málem rozloučit. Evropská centrální banka (ECB) na svém březnovém zasedání snížila sazbu, za kterou si u ní ukládají peníze komerční banky, na rekordní minimum minus 0,4 procenta. Chce tím docílit, aby banky peníze raději půjčovaly a pomohly rozhýbat ekonomiku. Bankám tím však rostou výdaje na správu úspor a o vyšší náklady se budou chtít se svými klienty podělit.

23.03.2016  Zlato letos podražilo o pětinu, cena kovu poroste i dál
Růst cen zlata, který začal na počátku roku, zaskočil nejednoho investora. Žlutý kov od počátku ledna posílil o bezmála dvacet procent a podle mnohých analytiků je to pouze začátek. Příčinou rostoucího zájmu o zlato je bezpečnost investice v rozkolísaných dobách.

20.03.2016  Záporné miery v EÚ sú prejavom zúfalstva elít, pravda ktorú sa médiá boja povedať
Bankový sektor v Európe je teraz v príšernom stave. Aj napriek sľubovanému ozdraveniu ekonomiky a sľubovanému rastu mier, najskôr ECB zaviedla záporné úrokové miery, zdvojnásobila program tlačenia eur a následne Fed prišiel s tým, že bude predsa len dvíhať miery pomalšie ako plánoval. Záporné miery, po tom čo ich pred mesiacom začali Japonci, dorazili aj do EÚ...

17.03.2016  James Rickards: Jak přežít „velký pád“
Jeden z nejuznávanějších ekonomických analytiků a autor bestsellerů James Rickards vydal před necelým rokem svou třetí knihu The Big Drop (Velký pád) s podtitulem Jak zvýšit své bohatství v průběhu nadcházejícího kolapsu. Nejde přitom jen o pouhé varování před blížící se finanční katastrofou.

16.03.2016  Zlato je hore 20% za necelé tri mesiace, sledujeme čisté zúfalstvo západných bankárov
Fed v decembri po 10 rokoch dvihol miery a drahé kovy boli médiami úplne odpísané. Finanční géniovia omieľali neustále frázy o tom, že s rastom úrokových mier končí uvoľnená politika centrálnych bánk ktorú aplikovali od začiatku krízy. To znamená koniec tlačenia a nízkych úrokových mier a tým pádom aj začiatok nového posilňovania mien.

11.03.2016  Zamíří úroky v českých bankách do minusu? Čeká se na kroky ČNB
Evropská centrální banka (ECB) ve čtvrtek snížila všechny své úrokové sazby, přičemž depozitní sazbu srazila ještě víc do záporu na minus 0,40 procenta z dosavadních 0,30 procenta. Mezi českými analytiky to rozproudilo diskusi, zda k podobnému kroku nepřistoupí v dohledné době i Česká národní banka (ČNB) a zda záporné úroky nezačnou zavádět na klientských účtech i tuzemské komerční banky.

10.03.2016  ECB vytiskne desítky miliard eur. Úrokovou sazbu srazila na nulu
Evropská centrální banka (ECB) ve čtvrtek snížila všechny své úrokové sazby, posílila program nákupů dluhopisů a nabídla bankám nové kolo levných úvěrů. Nečekaně důraznou směsí nových kroků se ECB snaží podpořit ekonomiku, zabránit přetrvání velmi nízké inflace v eurozóně a napravit si reputaci z konce loňského roku, kdy trhy zklamala nedostatečnými kroky.

02.03.2016  Vítězem roku se prozatím stává… Zlato
Žlutému drahému kovu se možná letos blýská na zlaté časy. Od počátku roku na trzích nic nezáří tak jasně jako právě zlato, které roste o více než 17 procent, a nákupy drahého kovu v únoru dále nabraly na tempu. Nekončící volatilita, která od začátku letošního roku hýbe trhy, totiž žene investory směrem k bezpečným přístavům jako jsou vládní dluhopisy, japonský jen nebo právě zlato.

02.03.2016  Zlato se vrací, zažilo jeden ze svých nejlepších měsíců
Zlato v posledních dvou měsících předvedlo neuvěřitelný comeback Neklid na trzích způsobený hlavně kolapsem cen ropy a slabým juanem přispěl k posílení nákupu zlata Osm týdnů nakupování zvedlo čisté pozice na roční maximum 123 500 lotů Únorový nárůst držby zlata v ETP představuje druhý největší měsíční nárůst Autor: Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank V roce 2016 zažívá...

26.02.2016  Je čas (ne)nakupovat zlato?
V rámci bouřlivého začátku roku 2016 jsme pozorovali hromadný propad trhů po celém světě. Zasaženy byly především akcie, ale pozadu nezůstávaly ani komodity. Ve druhém případě však byla jedna třpytící se výjimka, která své „kolegyně“ z hlediska růstu hravě strčila do kapsy.

23.02.2016  Zájem o zlato roste, investoři mu zase začínají věřit. Zlákalo i George Sorose
Zlato znovu láká. Nelze sice přímo hovořit o zlaté horečce, cena tohoto kovu ale od ledna stoupla o 14 procent, a je tak o něce výše než před rokem. Řada odborníků věří, že hlavně kvůli nejistému vývoji na akciových trzích i trhu ropy může dál růst.

23.02.2016  Zlato pomalu ale jistě flirtuje s býčím trhem…
Zlato od počátku roku silně těží z volatility na akciových trzích a v době jejich propadu se dere vzhůru. Právě díky vzestupu ceny zvláště v tomto měsíci se žlutý drahý kov blíží poprvé od roku 2013 býčímu trhu. Investoři tak znovu blázní po zlatě a to v podstatě zásluhou stejně ženy, kvůli, které tento drahý kov dříve zavrhli – šéfce americké centrální banky Janet Yellenové

18.02.2016  Blíží se další krize? Tržní ukazatele naznačují, že ano
Trhy děsí zárodky další finanční krize. Bojí se Číny, levné ropy i záporných úroků. Světové burzy ztratily od začátku roku kolem deseti procent své hodnoty. Evropští ekonomové se děsí poklesu cen, který může vyvolat dlouhodobou stagnaci ekonomiky. Z nervozity teď nejvíce profituje zlato.

14.02.2016  Kolaps bankového sektoru a záporné miery sú oficiálne tu, každý nech si pomáha ako vie
Aj napriek tomu, že trhy na celom svete začali padať, médiá a analysti neskrývajú svoj optimizmu. Táto kríza je však o niečo iná ako kríza posledná. Rok 2008 bol ako na vypínač. Všetko šlo dobre a náhle sa strhla lavína kreditného trhu, ktorá so sebou strhla celú ekonomiku. Tá sa spomalila skoro zo dňa na deň.

08.02.2016  Fed stojí proti súčasnej deflačnej kríze bez munície, zlato začína pomaly rásť
Zatiaľ čo na finančné trhy požiera od začiatku roku drastická deflácia a finančné aktíva sa vyparujú po miliardách, drahé kovy stabilne rastú. K tomu sa pridáva aj kolaps produkcie a prepravy komodít a zbožia, ktorý dáva predpoklad na začiatok veľmi vážnej recesie. Reálna ekonomika a finančné trhy idú do kolien.

25.01.2016  To čo Fed spravil v decembri neskončí dobre, USA musia vysávať zvyšok sveta o kapitál
Aj napriek šamanizmu centrálnych bankárov a zničujúcej propagande médií hlavného prúdu začína byť zrejmé, že ekonomika USA nie je tak celkom v poriadku. Fed celý minulý rok rozprával o dvíhaní mier a dva týždne pre koncom roka tak spravil. Fed jednoducho vyhlásil víťazstvo nad krízou a tváril sa, že dvihol miery o 0,25%, aj keď trh toto nereflektuje a Fed funds rate je niekde na úrovni medzi 16-20 bázických bodov.

08.12.2015  Soros prodal všechny akcie světových bank pod cenou a nakupuje zlato.
Soros prodal všechny akcie světových bank pod cenou a nakupuje zlato. Prý plánují vyvolání finančního chaosu. Velký úlek vyvolalo v USA otevření koncentračních táborů pro miliony lidí.

08.12.2015  Evropa směřuje k zákazu bankovek, varuje Klaus. Stane se tak s úmyslem omezit svobodu člověka
Existence klasických peněz je podle bývalého prezidenta Václava Klause ohrožena. Státy Evropské unie totiž budou chtít bankovky a mince postupně zrušit, aby tak získaly větší kontrolu nad lidmi, varuje Klaus.

25.11.2015  Globálna finančná oligarchia stojí pred osudovým rozhodnutím, dvihne úrokové miery alebo ich spraví záporné?
Obe riešenia môžu znamenať katastrofu ale svetová banková mafia je teraz obkľúčená zo všetkých strán. Fed nemá na výber. Musí spraviť niečo po roku sľubov zdvihnutia mier. Ak ich dvihnú, cenu zlata môžu skopať ešte trochu nadol. Spôsobia tým ale najskôr kolaps rozvíjajúcich sa trhov a potom strašnú defláciu na západe.

13.11.2015  Rusko a Čína se jistí před riziky a skupují zlato. Nahrává jim propad cen
Světové centrální banky masově nakupují zlato. Jen od července do září přibylo v jejich sejfech na 175 tun drahého kovu, což představuje druhé nejsilnější čtvrtletí v historii. Banky tak podle statistik organizace World Gold Council skoupily takřka pětinu ve světě zobchodovaného zlata. Jako první stála ve frontě na drahý kov Moskva. Ruská centrální banka během léta koupila skoro 80 tun zlata, druhou nejčastější cílovou destinací zlatých cihel se stal Peking.

Trhy děsí zárodky další finanční krize. Bojí se Číny, levné ropy i záporných úroků. Světové burzy ztratily od začátku roku kolem deseti procent své hodnoty. Evropští ekonomové se děsí poklesu cen, který může vyvolat dlouhodobou stagnaci ekonomiky. Z nervozity teď nejvíce profituje zlato.

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/trhy-desi-zarodky-dalsi-financni-krize-dy3-/eko-zahranicni.aspx?c=A160216_090830_eko-zahranicni_chrs


   "Čím temnější je doba, tím jasněji svítí zlato."

Proč nakoupit u nás?
  • Snadné objednání
  • Okamžitá fixace cen
  • Zboží skladem
  • Nákup v Praze bez plateb předem
Více...
Rychlý kontakt STEP Finance, a.s. Česká republika
+420 222 553 210
+420 731 427 743
Slovenská republika
+421 220 253 206
Bolzanova 1615/1, Praha 1
Jak se k nám dostanete?
Vývoj cen zlata Denní cena zlata v USD/Oz Denní cena zlata v USD/Oz
Denní cena zlata v EUR/Oz Denní cena zlata v EUR/Oz
Vývoj cen stříbra Denní cena stříbra v USD/Oz Denní cena stříbra v USD/Oz
Denní cena stříbra v EUR/Oz Denní cena stříbra v EUR/Oz
Vývoj cen platiny Denní cena platiny v USD/Oz Denní cena platiny v USD/Oz
Denní cena platiny v EUR/Oz Denní cena platiny v EUR/Oz
Aktuální ceny Zlato1 347,27
Stříbro15,03
Platina806,63
USD/CZK22,89
EUR/CZK25,63
Poslední aktualizace
18.06.2019 19:29:54

Všechna práva vyhrazena © 2008-2019 | STEP Finance, a.s. | zlaté mince | zlaté cihly | moderní numismatika
STEP Finance, a.s.
Vám nabízí možnost volby více informací...