články o zlatěVýběr z tisku

            "Kdo má zlato, má vždy peníze."
 

20.12.2012  Podle Rogerse hrozí zlatu šok, ani grafy mu teď moc nefandí
Známá odbornice na technické analýzy Louise Yamada, která stojí v čele Louise Yamada Technical Research Advisors, pro CNBC zhodnotila výhled ceny zlata. Grafy podle ní říkají, že zlato by mohlo znovu oslabit až k 1600 dolarům. Další vývoj by pak mohl být takový, že na této úrovni přijde v prvním čtvrtletí příštího roku stabilizace a po ní opětovný růst ceny žlutého kovu. 

17.12.2012  Fiškálny útes tlačí na cenu zlata
Cena zlata v dôsledku politickej krízy v Spojených štátoch pokračuje v poklese. Unca (31,1 g) zlata sa predávala v piatok (14.12.) na sklonku obchodného dňa na komoditnej burze v New Yorku po 1696,11 USD (1296,62 eura). V piatok (7.12.) v rovnakom čase stála 1704,04 USD. Spotová cena zlata klesla už tretí týždne po sebe. Informuje o tom agentúra Reuters.

13.12.2012  Fed opäť spúšťa tlačiarne. Chce znížiť nezamestnanosť
Fed naleje mesačne do ekonomiky 85 miliárd dolárov. Úrokové sadzby ponechal na minime. Americký rezervný systém (Fed), ktorý plní úlohu centrálnej banky, ponechal kľúčovú úrokovú sadzbu na rekordne nízkej úrovni v rozmedzí od 0 do 0,25 percenta, kde ju drží od decembra 2008. Fed zároveň oznámil, že bude pokračovať v programe nákupu dlhopisov a úrokovú sadzbu nezvýši dovtedy, kým nezamestnanosť neklesne pod úroveň 6,5 percenta a inflácia neprekročí hranicu 2,5 percenta.

13.12.2012  Fiškálny útes ohrozuje svetovú ekonomiku
Nebezpečenstvo fiškálneho útesu stojí v ceste americkej a svetovej konjunktúry. Recesia, milióny nových nezamestnaných a dominový efekt vo svetovej konjunktúre – to nás možno čaká už onedlho. Ekonómovia sa zaoberajú pochmúrnymi scenármi, ktoré by sa mohli stať realitou, ak sa v Spojených štátoch za necelé tri týždne nedosiahne kompromis medzi prezidentom Barackom Obamom a republikánmi v Kongrese v spore o fiškálny útes

12.12.2012  Lidé letos koupí 4 tuny zlata za 4 miliardy!
Češi se letos vrhli na skupování zlata ve velkém. Podle odhadů expertů určitě nakoupí tři, ale s největší pravděpodobností až čtyři tuny žlutého kovu. Střadatelé napříč všemi příjmovými skupinami za ně utratí až čtyři miliardy korun!

11.12.2012  Fed bude pokračovať v podpore ekonomiky
Americká centrálna banka (Fed) bude naďalej podporovať domácu ekonomiku finančnými injekciami. Denník Wall Street Journal (WSJ) priniesol správu, že Fed bude od budúceho roka mesačne nakupovať americké vládne dlhopisy za 45 miliárd USD (34,8 miliardy eur).

10.12.2012  Rok 2013? Euro nezomrie a zlato bude rásť
Čo bude s eurom? Hrozí svetu hyperinflácia? Očakáva sa prasknutie realitnej alebo zlatej bubliny? Investorov trápia otázky, čo sa stane s ich peniazmi v roku 2013. Banka HSBC prišla so svojou prognózou, akým smerom by sa mali vyvíjať finančné trhy. Tému si všimol nemecký Handelsblatt. 

07.12.2012  Rastúce náklady na ťažbu zlata ničia marže producentov
V roku 2001 a 2002 dokázali ťažobné spoločnosti vyprodukovať jednu uncu zlata pri prevádzkových nákladoch (vypočítané podielom operatívnych nákladov bane a množstva vyprodukovaných uncí zlata) pod úrovňou 180 USD. V roku 2005 už ale tieto náklady dosahovali 250 USD, vzrástli teda o približne 45%. V roku 2009 stúpli na 457 USD a v priebehu roku 2011 sa vyšplhali až na 657 USD na jednu vyťaženú uncu zlata.

21.11.2012  Soros nakupuje zlato. Největším spekulantem na růst Paulson
Zlato
je „tou největší bublinou“, prohlásil před třemi lety George Soros. To ještě unce blyštivého kovu stála kolem 1200 USD a svět se seznamoval s pojmem kvantitativní uvolňování. Dnes má známý investiční magnát maďarského původu do zlata nainvestovánu téměř čtvrt miliardu dolarů a zřejmě počítá s tím, že současné ceny kolem 1730 USD za unci ještě půjdou nahoru. 

18.11.2012  Míříme k další katastrofální finanční krizi...
Ve Spojených státech vzniká další investiční bublina, která vyvolá novou katastrofální finanční krizi. Vytváří ji americká centrální banka (Fed) svými pokusy podpořit ekonomiku neustálým pumpováním peněz do ekonomiky. Řekli to dva prominentní američtí ekonomové Sheila Bairová a Stephen Roach na konci týdne na konferenci v kalifornské Santa Monice.

15.11.2012  Fed: Příští rok si může vyžádat další QE
Někteří členové měnového výboru americké centrální banky (Fed) se domnívají, že příští rok bude nutné přikročit k dalšímu kvantitativnímu uvolňování měnové politiky. Ukázal to zápis z posledního jednání Fedu, který dnes banka zveřejnila. Dolar se po zprávě vydal prudce dolů, neboť další uvolňování znamená nákupy dluhopisů a znehodnocování měny.

13.11.2012  Významný americký činiteľ: Osemdesiat percent svetového zlata neexistuje!
LONDÝN - Nie je všetko zlato, čo sa blyští. Toto príslovie asi najvýstihnejšie charakterizuje súčasný trend centrálnych bánk, ktoré častokrát obchodujú nie so skutočným kovovým zlatom, ale s jeho "papierovou" obdobou. Upozornil na to Zlatý protimonopolný výbor (GATA).

07.11.2012  Zvítězí-li Obama, dolar skokově oslabí. Cena zlata poroste
Pokud zvítězí Obama, FED bude nadále pokračovat v politice nekonečného tisknutí peněz. Zlato by tak rostlo a dolar pak skokově oslabí. Pokud vyhraje Romney, dočkáme se změn, ale odnesou to z dlouhodobého hlediska akciové trhy.

04.11.2012  Svět není připraven na kolaps velké banky...
Svět zatím není připraven na kolaps velké systémové banky a chybí mu i plán, podle kterého by se v takovém případě postupovalo. Německému listu Die Welt to řekl člen německé centrální banky Andreas Dombret.

29.10.2012  Evropská bankovní maškaráda
Rozsah problémů evropských bankovních ústavů jo možná daleko větší, než jsou jejich manažeři ochotni připustit. O tom, že záměrně podhodnocený podíl špatných úvěrů by v rozvahách řady bank mohl nadělat pořádnou paseku, jsou alespoň přesvědčeni někteří centrální bankéři a analytici.

28.10.2012  O “pojištění” vkladů… aneb až padnou banky!
ÚHEL POHLEDU…. penize-300x169I když se stále častěji hovoří o tom, že bankovní krize posledních let byla „překonána“, Evropou její strašidlo obchází i nadále. Evropské úřady stále nalévají do postižených zemí stovky miliard eur a ve fondech k záchraně finančního systému začíná být vidět dno.

25.10.2012  Top firmy USA bijú na poplach. Pre dlh
Americkí zákonodarcovia by sa podľa šéfov 80 najväčších amerických firiem mali oslobodiť od straníckych záujmov a spoločne sa dohodnúť na stabilnom rozpočtovom pláne. Navrhujú napríklad osekať výdavky a znížiť dane všetkým príjmovým skupinám. S tým nesúhlasí prezident Obama.

22.10.2012  Ameriku čakajú desaťročia úpadku
Legendárny investor Jim Rogers neverí nedávnym dobrým správam o raste amerického výrobného sektora a oživenia krízou zničeného realitného trhu. Naopak, očakáva ešte niekoľko desaťročí poklesu. Povedal to v rozhovore pre Business Insider.

21.10.2012  Nechávat si peníze v bance je hra s ohněm!
Skôr, než ma obviníte zo šírenia zbytočnej paniky, skúste si prečítať nasledujúcich pár riadkov a potom sa trošku zamyslieť. Všeobecne známemu faktu, že v banke vám často krát peniaze nezarábajú ani na infláciu sa venovať ani nebudem. Nakoľko to, že prídete iba o časť vašich peňazí, by bol ten najmenší problém, v porovnaní s tým čo reálne hrozí. Reálne totiž hrozí, že prídete o všetky peniaze…

21.10.2012  Buďte pripravení. Koniec dolára je blízko
Hviezdou miamskej konferencie o svetových zdrojoch sa nečakane stal kontroverzný miliardár Frank Guistra, ktorý viacerých účastníkov doslova zdvihol zo stoličiek svojimi prognózami vývoja svetového hospodárstva. Všimol si to finančný portál Business Insider.

18.10.2012  Zapomeňte na dluhopisy, dividendy a zlato vynesou víc
Jako výkonný ředitel obřího obligačního fondu Pimco by mohl Bill Gross bez problémů nosit titul „král dluhopisů“. Vzhledem k současné situaci na trzích, a zejména stimulačním snahám centrálních bank ale Gross dlouhodobým investorům doporučuje dividendové tituly a krátkodobým zlato

15.10.2012  Svetu hrozí hyperinflácia.
Nemeckému ministrovi financií robia starosti aktivity centrálnych bánk. Obáva sa hyperinflácie. Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble varoval v interview pre agentúru Reuters pred rizikom narastajúcej inflácie. „Je nevyhnutné, aby centrálne banky upustili od súčasnej politiky stimulov, keď nadíde správny čas. Inak svetu hrozí hyperinflácia,“ tvrdí minister.

11.10.2012  Singer: Jak z krize? Dát lidem peníze...
Pokud České národní bance nic jiného nezbude, sáhne podle guvernéra ČNB Miroslava Singera k oslabování kurzu koruny, aby zlepšila ekonomický stav v Česku. Singer se totiž obává příliš nízké inflace, která poškozuje ekonomiku.

04.10.2012  Európskej únii došli peniaze!
BRUSEL – V čase, keď sa láme chlieb nad budúcnosťou Európy, šokovala ekonómov ďalšia zlá správa. Podľa týždenníka European Voice totiž EÚ došli začiatkom októbra peniaze. Na účtoch niektorých fondov, ktoré sú dôležité na chod viacerých inštitúcii, svieti nula. 

27.09.2012  Tisk peněz přestává na krizi zabírat
Poslední dny přinesly kruté vystřízlivění: příslib dalšího tištění peněz přináší optimismus na čím dál kratší dobu. Americký Fed oznámil takzvané kvantitativní uvolňování před čtrnácti dny, jeho efekt už ale vyprchal, světové trhy jsou zpět v poklesu. Více na: http://zpravy.e15.cz/zahranicni/ekonomika/tisk-penez-prestava-na-krizi-zabirat-918114#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

26.09.2012  Zlato má našlápnuto k nejlepšímu kvartálu za dva roky
Po několika dnech stagnace se ceny zlata vydávají vzhůru, a pokračují tak v zatím nejlepším čtvrtletním výkonu za víc jak dva roky. Komoditě pomáhá poptávka centrálních bank a investorů, kteří se nákupy kovu pojišťují proti možnému znehodnocení papírových peněz a také proti zpomalení světové ekonomiky. 

21.09.2012  Zlatá horečka stoupá, cílové ceny...
V roce 2010 se Kenneth Rogoff možná s nadsázkou ptal, zda se cena zlata vyšplhá na 10 tisíc USD za trojskou unci. Neomezené kvantitativní uvolňování ze strany americké centrální banky a vládní dluh Spojených států okolo 16 bilionů ale nechávají podobné scénáře minimálně otevřené, možná i pravděpodobnější.

20.09.2012  Zřítí se USA z fiskálního útesu?
V posledních měsících se investoři spolu s médii po celém světě zaměřili jen na události kolem dluhové krize eurozóny. Zapomínat by přitom ale neměli ani na dění na druhé straně Atlantiku, v USA. Do konce tohoto roku se musí totiž američtí politici dohodnout, jestli nechají projít rozpočet automatickými škrty spolu se zvýšením daní či opět navýší strop možného zadlužení.

19.09.2012  Nová technická formace na zlatě
Zlato má zatím za sebou slušnou rally, ta by ale ještě nemusela skončit. Podporou této komoditě může být nejen ohlášené třetí kolo kvantitativního uvolňování od americké centrální banky, růst naznačuje i několik technických ukazatelů. Kromě psychologické hranice 1800 USD za trojskou unci, které se zlato aktuálně blíží, se mimo jiné dnes objevila i technická formace zlatý kříž.

17.09.2012  Očekávaná inflace strmě roste
Oznámení třetího kola kvantitativního uvolňování americkým Fedem výrazně zvyšuje očekávání u inflace. Obavy z inflace a útěk do relativního bezpečí v podobě zlata by mohl znamenat, že z akce Fedu by mohla nejvíce vytěžit právě cena zlata. V tomto názoru se shodne mnoho analytiků i investorů včetně známého Marca Fabera, který je zarytým býkem na zlatě a při poklesu ceny na 1750 USD je připraven dále nakupovat. 

16.09.2012  Inflácia je primeraná cena za záchranu eura
Frankfurt nad Mohanom/Berlín 16. septembra (TASR) - Európska centrálna banka (ECB) hodlá roztočiť rotačky na tlačenie peňazí, aby mohla nakupovať dlhopisy krajín eurozóny zasiahnutých dlhovou krízou. Kritici sa boja znehodnotenia peňazí. Šéfovia Deutsche Bank považujú túto cenu za primeranú.

15.09.2012  Americká centrální banka rozpaluje ekonomiku, spouští třetí „tištění peněz“
Americká centrální banka Fed zahajuje třetí kolo takzvaného kvantitativního uvolňování, aby podpořila hospodářský růst a tvorbu nových míst. Fakticky to znamená, že bude nakupovat státní aktiva z peněz, které si sama "vytiskne". Fed po dvoudenní schůzce svého měnového výboru oznámil, že bude nakupovat státní dluhopisy a další aktiva tempem 40 miliard dolarů měsíčně, zhruba 758 miliard Kč.

14.09.2012  QE3 nebude jako QE1 a QE2... Akciím nepomůže, ale zlato možná vynese na nové rekordy
Fed již napumpoval do globální ekonomiky 2,3 bilionu dolarů skrze dvě vlny kvantitativního uvolňování měnové politiky a vždy tak spustil rally na akciích po celém světě. Tentokrát to ale bude jinak. Analytici Citigroup říkají, že pokud americká centrální banka dnes opravdu spustí další kvantitativní uvolňování měnové politiky, bude na místě kupovat americké dluhopisy a zlato

10.09.2012  Soros zdvojnásobil svoju pozíciu v zlate
George Soros (1930) patrí aj vo svojich 82-rokoch k najrešpektovanejším investorom. Narodil sa v neďalekej Budapešti, odkiaľ neskôr odišiel do Anglicka, kde vyštudoval prestížnu London School of Economics. Po emigrácii do USA v 50-tych rokoch začal pracovať ako arbitrážny obchodník na burze a počiatkom 70-tych rokov založil hedžový fund Soros Fund Managment, z ktorého nakoniec vznikol preslávený Quantum Fund.

07.09.2012  Krize skončí celospolečenským přerozdělováním a erozí bohatství
Jak skončí krize zadlužených evropských států? Nejpravděpodobnější cestou k umoření dluhů je inflace, píše ekonom Václav Rybáček v prvním textu ze seriálu "Jiný pohled na krizi", ve kterém několik mladých českých ekonomů hledá možnosti, jak řešit současné problémy eurozóny.

05.09.2012  Co čeká zlato? Alokované zlato rozhodne
O cenu drahých kovů se vedou těžké boje.  Nyní to vypadá a dvě blížící se bitvy, jedna se zřejmě právě rozjíždí, druhá bude následovat. Nárůst ceny stříbra o několik dolarů na unci za pár dní během druhé poloviny srpna umocněný růstem s poslední srpnový den  je úvodní salvou. Pokud je pravdou,, že na JP Morgan doléhají omezení v obchodu se stříbrem, jak tvrdí řada zdrojů (např. server Silver Doctor), pak cena stříbra může zastavit pokles trvající prakticky od počátku letošního roku a začít setrvale růst.

04.09.2012  Zlato je zpět. Návrat politiků k jednacímu stolu podpoří jeho růst
Ideální investicí pro měsíc září je podle analytiků zlato. "Je fundamentálně velmi silné. Očekávám, že dosáhne na nová maxima - a není důležité jestli to bude do půl roku nebo v roce 2014," píše ve svém výhledu na komoditní trh Michal Valentík, hlavní stratég ČP Invest.

04.09.2012  Centrální banky rekordně zdvojnásobily nákupy zlata
Centrální banky v minulém pololetí zdvojnásobily nákupy zlata, zveřejnila Agentura Bloomberg 16. srpna 2012. Hlavním důvodem je zvýšená úroveň ekonomické nejistoty a diversifikace od tradičních papírových rezervních měn. Banky nakoupily ve Q2 2012 157 tun zlata v porovnání s Q2 2011, kdy to bylo 66 tun

30.08.2012  Prečo opäť vlastniť zlato?
V súčasnosti sa každý deň v investičných článkoch píše o nákupe zlata či iných drahých kovov. Zosumarizujme si, prečo je dôležité drahé kovy vlastniť. Netvrdím, že zlato či striebro pôjdu hore, z dlhodobého pohľadu ma zaujíma či sú moje peniaze chránené. Preto hovorím o zlatom poistení.

27.08.2012  Institucionální investoři sázejí na mohutnou rally...
Poslední zprávy z Fedu naznačily ochotu amerických centrálních bankéřů přijít s dalšími podpůrnými kroky pro největší ekonomiku světa. Ačkoliv tato zpráva zanechala akciové trhy chladné, naplno se projevila u vzácných kovů, které reagují velmi citlivě na jakékoliv náznaky dalšího tištění peněz. Není tak divu, že vítězem minulého týdne byly vzácné kovy v čele s platinou a zlatem.

25.08.2012  10 000 USD za trojskou unci zlata?
Inflace v cenách potravin, další kolo kvantitativního uvolňování a pokračující evropská dluhová krize mohou poslat cenu zlata strmě vzhůru. Inflačně očištěná cena zlata může stoupat až k 10 000 USD za trojskou unci. 

24.08.2012  Úvahy o zlatém standardu jsou zpět
Majitelé zlata a ti, co uvažují o jeho nákupu, by měli zbystřit svoji pozornost. Jak píší páteční Financial Times úvahy o návratu k tzv. zlatému standardu se po třiceti letech vrací do hlavního proudu americké politiky.

21.08.2012  Jak (ne)vydělat na investičních diamantech
Diamanty jsou věčné! Pokud vás láká netradiční investice do drahého kamení, dejte si pozor. „Diamanty jsou věčné“ může taky znamenat „diamantů se nikdy nezbavíte, nebo aspoň ne za rozumnou cenu“.

14.08.2012  4 býčí argumenty pro investice do zlata
Zklamání z minulého týdne, kdy Fed ani ECB neoznámily nic konkrétního a okamžitého na podporu ekonomiky, je zapomenuto. Akciím se daří a posiluje i zlato. Komoditní stratég Morgan Stanley navíc pro drahý kov, který je populární ochranou proti inflaci, vyjmenovává čtyři dlouhodobé býčí argumenty.

08.08.2012  Shell děsí krize. Z evropských bank chce stáhnout až 15 miliard dolarů
Britsko-nizozemský ropný gigant Royal Dutch Shell hodlá kvůli dluhové krizi stáhnout až 15 miliard dolarů (přes 300 miliard Kč) z evropských bank a přesunout je do Spojených států. Informoval o tom britský list The Times. Mluvčí podniku podle agentury DPA tuto zprávu později potvrdila.

06.08.2012  Americké banky sa pripravujú na rozpad eurozóny
Veľké americké banky na Wall Street sa snažia vyjednať u svojich protistrán takú zmenu zmlúv, ktorá ich bude lepšie chrániť v prípade, že sa rozpadne eurozóna. Podobné zmeny odporúčajú aj niektorým klientom. Píše o tom britský ekonomický denník Financial Times (FT). Podľa amerického denníka The Wall Street Journal (WSJ) možno podobné prípravy pozorovať aj v niektorých firmách v Európe.

29.07.2012  Španělsko požádá o pomoc s dluhy EU
Španělsko poprvé přiznalo, že by mohlo potřebovat mezinárodní finanční pomoc, pokud se mu nepodaří snížit náklady na obsluhu dluhu. Země tento týden prodávala své dluhopisy s více než sedmiprocentním výnosem, což je podle expertů dlouhodobě neudržitelné.

28.07.2012  Banky tvého dluhu strůjcem…
Přemýšleli jste někdy nad tím, proč si musíte jít půjčit peníze a proč jich vlastně máte nedostatek? Přemýšleli jste nad tím, proč s penězi disponují soukromé banky a ne výhradně stát? Položili jste si někdy otázku, zda je peněžní systém, ve kterém žijeme, v pořádku? Nemohlo by to fungovat i jinak?

18.07.2012  Greenspan: Ekonomika je rozdělená, firmy se bojí dlouhodobě investovat...
Americká ekonomika je ve zvláštní situaci strukturální nevyrovnanosti, tvrdí Alan Greenspan, klíčová postava americké měnové politiky posledních dvaceti let. „Možná je v recesi, ale pokud to můžu posoudit, není to teď tak důležité,“ uvedl Greenspan v rozhovoru pro CNBC. 

17.07.2012  Pracovník Světové banky předvídá hororovou budoucnost!
Na podzim jsme s Jurajom Mesíkom udělali rozhovor, po kterém mnozí čtenáři nadávali, co je to za blázna. Naznačoval, že velká krize může přijít do roka - dvou, a on osobně se domníval, že to bude i dříve. Lidé nevěřili. Ale vážná krize přišla opravdu dříve.

13.07.2012  Investoři ztrácejí nervy. Namísto bankám...
Investoři mají těžkou hlavu. Nejistot je v Evropě tolik, že nevědí, komu jde v soukromém sektoru ještě věřit. Sázejí proto raději na státy s dobrou pověstí, jako je Německo, Rakousko či Švýcarsko. Má to ale chybu, zájem o dluhopisy těchto zemí je tak velký, že se musí smířit se ztrátou.

13.07.2012  Merrill Lynch: Zlato vystřelí na 2000 dolarů. Fed se QE3 nevyhne
Na tom, že zlato překoná dosavadní rekordy a dostane se nad psychologických 2000 USD/unce, se v poslední době shodli například Jim Rogers, analytici Merrill Lynch či vlivný správce fondu Eric Sprott. Poslední dvojice přitom počítá s tím, že nebude třeba dlouhého čekání a dosavadní rekord z loňského září na úrovni 1 923,70 dolaru za trojskou unci padne. 

12.07.2012  Zlato je bezpečná investice a v prostředí nízkých úrokových sazeb může zvítězit
Cena zlata by měla podle aktuální prognózy rakouské Erste Group do roka dosáhnout 2 000 USD za trojskou unci, dlouhodobě by mohla vzrůst ještě více. 70 % celosvětové poptávky po zlatu připadá na rozvíjející se země, centrální banky v roce 2011 nakoupily takové množství zlata jako naposledy v roce 1964. V prostředí nízkých úrokových sazeb by se mělo zlato stát hvězdou mezi investicemi. 

03.07.2012  Zlato už možno ľahko nezoženiete
Som v priamom kontakte s viacerými predajcami zlata. A niektorí hovoria, že ak nastane panika, je dosť možné, že nebude vôbec možné zohnať zlaté mince, či tehly a to bez ohľadu na ich cenu. Dopyt bude totižto vysoko prevyšovať ponuku a ponuka je dnes jednoznačne obmedzená
.

28.06.2012  Cena zlata na Silvestra: 1900 USD nebo snad 8500 USD?!
Zlato
má své místo v portfoliu, a v době uvolňování měnové politiky to platí dvojnásob. Société Générale je ve své nedávné analýze ohledně zlata velice optimistická. Její analytici počítali při svých výhledech i s možností kvantitativního uvolňování v USA, které (zatím) nepřišlo, rozvolněná měnová politika ovšem bude panovat na obou stranách Atlantiku ještě hodně dlouho.

28.06.2012  Euro je bublina, nie zlato
Európska mena je nadhodnotená o tisíce percent oproti svojej reálnej trhovej cene. Často sa stretávame s kritikou zlata, že je vraj v cenovej bubline. Je to, samozrejme, nezmysel. Priemerné náklady na vyťaženie trójskej uncie (31,1 gramov) zlata sa pohybujú v rozmedzí 800 až 1120 eur. 

14.06.2012  Grécko by malo zaviesť striebornú drachmu
Kým sa bude Európska únia rozpadať, Grécko už môže výborne profitovať. Katastrofálny stav ekonomiky a zásoby zlata môžu byť dobrými katalyzátormi pre jednoduché a rýchle riešenie gréckej krízy remonetizáciou striebra.

08.06.2012  Španělsko požádá o víkendu o finanční pomoc, tvrdí Reuters
Španělsko požádá o víkendu o pomoc pro své banky, které mají velké problémy. Tvrdí to zdroje agentury Reuters z Evropské unie a Německa. Pokud se předpověď naplní, Španělsko se stane po Řecku, Portugalsku a Irsku čtvrtou a zdaleka největší zemí, která sama nezvládla řešit problémy a musela o záchranu požádat EU. 

07.06.2012  James Turk – kolaps bank a vlád aneb zlatá éra přichází
S pokračující volatilitou na hlavních trzích v dnešním rozhovoru pro King World News odpovídal James Turk. “Pokud centrální plánovači se snaží zakrýt platební neschopnost vlád a mnohých velkých bank větším tiskem peněz, pak zlato, stříbro a těžební akcie raketově vystřelí ještě výš než si dovedete představit.”

06.06.2012  Stříbro má nakročeno k $ 75 - $ 125 za unci do jednoho až dvou let
Moje zkušenosti a grafy mi říkají, že cena stříbra pravděpodobně zamíří k 75 až 125 dolarům za trojskou unci do jednoho až dvou let. To je kolem 150 až 230 % zisku pro ty, kteří nakupují stříbro pod 30 dolary.

05.06.2012  (Ne)bezpečný přístav ze zlata je opět v zájmu investorů
"Zlato a stříbro smysl mají, to prokázala historie dostatečně. S nekrytou měnou experimentujeme 40 let a jsme - zdvořile řečeno - v pěkné patálii. Vždy platilo (a platit i bude), že kdo má drahé kovy, má peníze vždy," říká pro IHNED.cz expert na komodity Martin Kopáček.

01.06.2012  Cena za vystoupení Řecka z eurozóny by přesáhla bilión eur
Pokud by Řecko vystoupilo ze 17členné eurozóny, náklady spojené s touto událostí by přesáhly jeden bilión eur (přes 25 biliónů korun). Informovala o tom agentura Bloomberg s odkazem na odhady Institutu pro mezinárodní finance (IIF).

31.05.2012  Cena zlata zaznamenala nejvyšší květnový propad za 30 let
Cena zlata v květnu pokračovala již čtvrtý měsíc za sebou v poklesu, což je nejdelší ztrátové období od roku 2000. Podle předběžných údajů se za květen cena snížila o zhruba šest procent a zaznamenala tak nejhorší květnový propad za 30 let. 

28.05.2012  Tichý útok na banky už prebieha
Politici si myslia, že odchodom Grécka z eurozóny ukončia trápenie. Pravda je však inde. Investori sú však vyľakaní z Európskej situácie. Navyše je v pondelok v USA voľný deň a preto sa nikto počas týždňa do žiadnych veľkých nákupov nepoberal.

27.05.2012  2014: přijde třetí krize
Jako bych to neopakovala pořád trapně dokola: Řecko zbankrotuje, zbankrotuje, zbankrotuje. Eurozóna se rozpadne, rozpadne, rozpadne. Hm, tak tedy máme tu polovinu května a otázka nestojí tak, zda Řecko eurozónu opustí, ale jak se to technicky provede. (Tedy mezi námi, ona nestojí ani tak. Jak provést měnovou odluku víme my, Češi a Slováci, zatraceně dobře.

22.05.2012  Počas krízy stavte na zlato, radí investor
Za posledných šesť až sedem mesiacov sme svedkami značných cenových korekcií na trhu so zlatom. Aký je hlavný dôvod týchto korekcií? 

14.05.2011  Panika na zlatě. Co teď a co potom?
Když zlato spadne za osm dní o 90 dolarů, z čehož dva poslední dny tvoří pád o 65 dolarů, vyvolá to mezi specializovanými zájemci paniku, zájem a každý se ptá: „Co se to sakra děje?“ „Proč to zlato padá?“ Oproti tomu ekonomické zpravodajství v médiích je extrémně zticha. Všechny zpravodajské kanály mlčí, jak zařezané, všichni se dívají jinam, jen aby nemuseli komentovat vývoj, kterému nikdo nerozumí.

13.05.2011  Další růst akcií jen v případě QE3, zlato na 3.000 dolarech za unci
Zpomalení americké ekonomiky již probíhá, ukazuje na to většina dat, která z ní přišla během posledních dvou měsíců, protože 60 % z nich bylo pod očekáváním. Pro FTVideo to uvedl hlavní ekonom z Gluskin Sheff David Rosenberg. Obavy v něm vzbuzuje zejména vývoj zaměstnanosti a příjmů domácností. Jejich růst je totiž v reálném vyjádření již druhým měsícem negativní, což se na jaře a v létě projeví slabšími výdaji spotřebitelů. 

26.04.2012  Zlato LONG: Cenu podporuje půltucet zásadních faktorů
Cena zlata se už několik měsíců pohybuje v obchodním pásmu 1 550 až 1 800 USD za trojskou unci a nezdá se, že by mělo nastat proražení vzhůru nebo dolů. V současnosti je proto výhodné vypisování opcí na tuto komoditu. K tomu ovšem doporučujeme vždy konzultaci s odborníkem. V časovém horizontu 3 až 6 měsíců očekáváme pohyb v obchodním pásmu 1 400 až 1 800 USD za trojskou unci. Které faktory budou podporovat cenu zlata v příštích měsících?

25.04.2012  Zlato zamíří ke 2 000 USD za unci, a nemusí to být konečná
Cena zlata poroste, tvrdí Paul Schatz, šéf Heritage Capital. Je proto hned několik důvodů - centrální banky mu věří jako "rezervní měně", navíc tiskou papírové peníze ve snaze podpořit zchátralý bankovní sektor. Funkci uchovatele hodnoty v prostředí záporných reálných sazeb pak ocení řada konzervativních investorů.

25.04.2012  Centrální banky rozvíjejících se zemí rekordně nakupují zlato
Centrální banky rozvíjejících se zemí letos dál zvyšují své zlaté rezervy a omezují rezervy v měnách v čele s dolarem. Loni centrální banky světa nakoupily téměř 500 tun zlata a poprvé za nejméně dvě desetiletí ho celkově nakoupily víc, než prodaly. Plyne to z dnešních údajů Mezinárodního měnového fondu.

24.04.2012  Zlato od A do Z...
Zlato
posloužilo v prostředí nezodpovědných politiků a rozmařilých centrálních bank v uplynulých několika letech zdaleka nejen jako solidní uchovatel hodnoty. Loni evropská dluhová krize kulminovala, a s tím i neuróza drobných investorů.

22.04.2012  Důvěra v drahé kovy poroste...
Přes dramatické poklesy drahých kovů by jejich cena měla v druhé polovině roku opět růst, zatímco ceny průmyslových kovů jsou na sestupu a to zejména díky ohlášenému hospodářskému zpomalení Číny. Komoditní stratég Saxo Bank Ole Hansen tvrdí, že potenciálně bude zajímavá také kukuřice.

16.04.2012  Richard Russell: Svět čeká chaos, smysl mají zlato a zbraně
Burzovní guru Richard Russell pokračuje ve svých pesimistických výhledech pro světovou ekonomiku. Finanční trhy podle něj nečeká nic dobrého. Vydělat se podle Russella dá na zlatě, ale i na zbraních. Mohou se totiž hodit, až půjde do tuhého.

12.04.2012  Je korekce za námi?
Vzhledem k výprodejům zlata a stříbra v minulém týdnu je na čase aktualizovat graf s korekcemi a dát tomuto ústupu novou perspektivu. Pokles drahých kovů nebyl zábavný pro ty, kteří vlastní už tolik zlata, kolik chtějí, ale pokud si někdo myslí, že býčí trend je už u konce, je důležité se podívat na korekce, které jsou vhodné pro nákup.

03.04.2012  V americké ekonomice tiká skrytá bomba...
Hrozbu pro hospodářské oživení ve Spojených státech podle analytiků představují studentské půjčky, jejichž objem překračuje bilión dolarů (asi 18,5 biliónu korun). Splácení těchto půjček je za současných ekonomických podmínek pro řadu dlužníků velmi obtížné, což vytváří prostor pro novou hospodářskou krizi.

29.03.2012  Zlato dnes můžete koupit za nejlepší ceny v životě
Takový vzkaz několikrát vyslali účastníci březnové konference těžařských firem BMO Global Metals & Mining na Floridě, kde si ředitelé velkých těžařů zlata postěžovali, jak jsou jejich, tedy "zlaté" dramaticky podhodnocené oproti samotnému kovu, který v posledních letech dramaticky zdražuje.

28.03.2012  Bude dost zlata? Česko sedí na pokladu, ale jinde je nalezišť málo
Podle některých geologů jsme se dostali na vrchol těžby zlata. Produkce drahého kovu by měla v nejbližších desetiletích stagnovat. Bude se tak nejspíše znovu mluvit o využití zlata, které mají obyvatelé České republiky pod nohama.

26.03.2012  Singer: ECB koupila čas, aby Evropa vymyslela řešení krize
Problémem v současné krizi eurozóny není neexistence rozpočtových pravidel, ale podle guvernéra ČNB Miroslava Singera spíše jejich nedodržování. Navíc během krize pravidla porušily samy instituce EU, když prosadily finanční pomoc jednoho státu druhému.

23.03.2012  Eurozónu opět trápí dluhová krize, v ohrožení začíná být Španělsko
Dluhová krize v eurozóně by se mohla po několika měsících opět vyhrotit. Problémy na trzích má tentokrát Španělsko. Úrok u jeho klíčového 10 letého dluhopisu po čase opět přesáhl 5,5 procenta. Tím se přiblížil k hranici, po jejímž překročení už musely Řecko, Irsko a Portugalsko požádat o mezinárodní pomoc.

22.03.2012  Eurozóna potřebuje bilion eur, jinak ji pohltí krize
CURYCH -
Eurozóna potřebuje záchranný fond, jehož velikost bude alespoň jeden bilion eur (asi 24,6 bilionu Kč), jinak nebude schopna účinně bránit šíření krize z jedné členské země do druhé. 

22.03.2012  Pochopte hloubku problému amerického dluhu
Amerika letos zaplatí za svůj dluh třikrát více, než dala ročně za vedení války v Iráku a Afganistánu dohromady, a to se může těšit z nejnižších úroků za 50 let. Ve chvíli, kdy by se úroky na trhu zvýšily na úrovně z devadesátých let, byla by dluhová služba USA vyšší, než roční náklady na všechny války v její historii, včetně 2. světové.

16.03.2012  Jim Rogers: Zajímají mě zlato a zemědělské komodity...
Jim Rogers: Zajímají mě zlato a zemědělské komodity, drahá ropa přispěje k nevyhnutelnému ekonomickému zpomalení USA.

10.03.2012  Buffett zlatu nevěří. A co vy?
Warren Buffett je známý tím, že na akcie jako nejvýhodnější investiční nástroj nedá dopustit. Ostatní třídy aktiv jsou podle něj nezajímavé, protože nemají žádnou vnitřní hodnotu, nebo nepřinášejí žádný zisk a konkrétně zlato je pouze nafouklá bublina. Věříte mu?

07.03.2012  Citigroup: Zlato se ještě letos dostane na 2 400 USD za unci
Zlato
v minulém týdnu spadlo o 3,5 %, což byl největší týdenní propad od poloviny prosince. Podporu našlo až na hladině 1 650 USD za trojskou unci. V těchto hodnotách bylo povzbuzeno poptávkou ze strany zlatníků v Asii a také aktuální statistikou rekordních pozic indexových fondů ve zlatě.

06.03.2012  Americké reality: Banky mění strategii, domy už neudají ani za náklady
Americký realitní trh se posunul do nové dimenze. Banky už nejsou schopny zabavené domy prodávat ani za uspokojení svých nákladů na padlé hypotéky, dlužníky proto nechávají žít a snaží se domluvit na nějaké podobě úlev a splátek s vědomím, že potenciálně jejich nemovitost alespoň někdo udržuje. 

04.03.2012  Burzovní guru John Paulson nakupuje ve velkém zlato
Zlato je nejlepší ochranou proti budoucí ztrátě hodnoty papírových peněz, kterou způsobí neustálé pumpování peněz do ekonomik. Navíc by zlato mělo již letos překonat svojí výkonností ostatní investice, řekl na únorovém setkání s investory ředitel jednoho z největších hedgeových fondů na světě John Paulson.

02.03.2012  Za dluhovou krizi může nadbytek měny
Celosvětová dluhová krize, včetně problémů eurozóny v čele s bankrotujícím Řeckem, je mimo jiné způsobena nadbytkem měny. Ta již dávno

 

   "Čím temnější je doba, tím jasněji svítí zlato."

Proč nakoupit u nás?
  • Snadné objednání
  • Okamžitá fixace cen
  • Zboží skladem
  • Nákup v Praze bez plateb předem
Více...
Rychlý kontakt STEP Finance, a.s. Česká republika
+420 222 553 210
+420 731 427 743
Slovenská republika
+421 220 253 206
Bolzanova 1615/1, Praha 1
Jak se k nám dostanete?
Vývoj cen zlata Denní cena zlata v USD/Oz Denní cena zlata v USD/Oz
Denní cena zlata v EUR/Oz Denní cena zlata v EUR/Oz
Vývoj cen stříbra Denní cena stříbra v USD/Oz Denní cena stříbra v USD/Oz
Denní cena stříbra v EUR/Oz Denní cena stříbra v EUR/Oz
Vývoj cen platiny Denní cena platiny v USD/Oz Denní cena platiny v USD/Oz
Denní cena platiny v EUR/Oz Denní cena platiny v EUR/Oz
Aktuální ceny Zlato1 403,67
Stříbro15,56
Platina843,57
USD/CZK22,83
EUR/CZK25,60
Poslední aktualizace
16.07.2019 21:55:00

Všechna práva vyhrazena © 2008-2019 | STEP Finance, a.s. | zlaté mince | zlaté cihly | moderní numismatika
STEP Finance, a.s.
Vám nabízí možnost volby více informací...