články o zlatěVýběr z tisku

"Kdo má zlato, má vždy peníze."

 

03.01.2014  Opravdu končí kvantitativní uvolňování?
S měsíčním zpožděním zveřejňujeme překlad článku Adama Hamiltona ze světoznámého serveru www.zealllc.com. Chcete-li získat tyto velmi zajímavé překlady hned po zveřejnění registrujte se. Více informací najdete na našich stránkách.

21.11.2013  Rekordní ceny akcií jsou jen maskovanou inflací.
Současný hospodářský růst je do značné míry iluzí. Po odečtení dopingu od centrálních bank zůstane jen růst technologický, říká hlavní analytik Next Finance Vladimír Pikora. Právě kvůli množství likvidity, kterou bankéři pumpují do systému, varuje před inflací. Zároveň se obává dalšího nárazu na dluhový strop ve Spojených státech. V neposlední řadě pak varuje před podceněním problémů v Evropě, kterou může jako další destabilizovat Slovinsko.

12.11.2013  Doktor "Zkáza" varuje: Tohle neskončí dobře...
Světoznámý investor Marc Faber upozorňuje na nebezpečný růst úvěrů, cen nemovitostí a zadlužení domácností. Čísla jsou mnohem horší než před krizí, varuje. Velké finanční riziko pro globální ekonomiku našel v Číně i dalších asijských zemích.

09.11.2013  ČNB - máme neomezené množství korun...
Guvernér ČNB Miroslav Singer se na včerejší tiskové konferenci nechal slyšet, že banka je schopna proti koruně intervenovat neomezeně. „Na nákup cizí měny může ČNB použít koruny v nekonečném množství, neboť českou měnu sama vydává v papírové i elektronické podobě. ČNB je rozhodnuta intervenovat v takovém objemu a tak dlouho, jak bude potřeba k dosažení požadované hodnoty měnového kurzu, a tím k hladkému plnění jejího inflačního cíle v budoucnosti,“ podtrhuje jeho slova dokument ČNB. 

31.10.2013  Krize z roku 2008 – opakujeme stejné chyby...
V roce 2008 zasáhl Spojené státy největší krach v amerických dějinách. Díky obrovskému nárůstu cen nemovitostí a následnému prasknutí bubliny zkrachovala banka Lehman Brothers. Američané si napůjčovali velké obnosy peněz na stavbu svých příbytků, které však přestali být schopni splácet. Důsledky této události se rozlily po celých Spojených státech a Evropě – začala tuhá finanční krize. Poučil se z toho svět? Odpověď hledali experti na ekonomii na tiskové konferenci 5 let od pádu Lehman Brothers, která se konala na VŠE v Praze.

23.10.2013  Komoditní trh aneb ropa, zlato a stříbro...
Globální akciové trhy vstoupily do tohoto týdne dle očekávání konsolidací, v příštích dnech či týdnech můžeme očekávat spíše korekci v závislosti na postupně zveřejňovaných datech. Zajímavá situace však nastává na komoditním trhu - především u ropy a zlata. Situaci komentuje Pavol Mokoš, makléř Patria Direct.

17.10.2013  USA přišly kvůli rozpočtové krizi o miliardy
Statisíce federálních zaměstnanců se ve čtvrtek vrátily po nucené dovolené do práce. Prezident Obama ocenil, že se kongresmani nakonec dohodli, příště by měli ale rozhodnout rychleji. USA zavření federálních úřadů stálo odhadem 24 miliard dolarů.

16.10.2013  Šest věcí, které otřesou světem, pokud USA dojdou peníze
Bankéři, investoři i politici věří, že Spojené státy nakonec dramatická jednání o navýšení dluhového stropu vyřeší a Amerika si bude moci i po 17. říjnu dále půjčovat peníze na svůj chod. Nicméně zatím nic rozhodnuto není, a tak se finanční domy připravují na katastrofické scénáře, i když počítají s tím, že nikdy nenastanou.

13.10.2013  Eurozóna hledá miliardy pro své banky. Může se kvůli tomu i rozpadnout
Na záchranu bank je třeba sehnat 55 miliard eur do konce letošního podzimu, jinak hrozí rozpad eurozóny. Zabránit tomu mohou jen politici, bohatším zemím v čele s Německem se ale vůbec nelíbí, že by musely dávat své peníze do cizích bank, které si regulátoři špatně pohlídali.

06.10.2013  Bez nazvýšení dluhového stropu čeká USA...
V USA probíhá třetí den takzvaného shutdownu, kdy vláda operuje bez schváleného rozpočtu. Aktuálně se vedou rozepře o navýšení dluhového stropu, bez něhož by by byla vláda po 17. říjnu bez prostředků. Na nejistotu už poklesem reagují i akciové trhy.

01.09.2013  Pokud bude válka, vsaďte na zlato
Známý investor a uznávaný komoditní býk drží pozice v ropě i ve zlatě. Možný mezinárodní konflikt v Sýrii přitom právě těmto dvěma aktivům zatím hodně prospívá.

27.08.2013  USA v říjnu opět narazí na dluhový strop
Pokud Kongres nezasáhne, Spojené státy v polovině října opět narazí na strop pro maximální zadlužení. USA přitom strop zvýšila letos v lednu. Upozornil na to americký ministr financí Jack Lew.

27.08.2013  Zlato na dosah býčího teritoria. Faber radí kupovat
Cena zlata dnes ráno po třech měsících prorazila psychologickou hranici 1400 USD za unci, a dostala se tak do blízkosti býčího teritoria. Kombinace slabých dat z americké ekonomiky a napjaté politické situace na Blízkém východě vytlačila kotace vzácného kovu na asijských burzách až ke 1406 USD za unci, načež se dostavila mírná korekce. Na zdražování zlata sází rostoucí měrou hedgeové fondy, drobní investoři i známý guru-pesimista Marc Faber. 

25.08.2013  Zlato z London City míří na východ...
Letos opustilo trezory londýnské City 798 tun zlata, aby se po evropských silnicích vydalo na cestu do Švýcarska. Jen během prvního pololetí vyvezla Británie do země pod Alpami desetkrát více zlata než loni a celkový objem expedovaného drahého kovu dosáhl bezmála třetiny celosvětové roční těžby. Více na: http://zpravy.e15.cz/burzy-a-trhy/komodity/zlato-z-london-city-miri-na-vychod-letos-se-ho-vyvezlo-desetkrat-vice-nez-loni-1015204#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

13.08.2013  Americké banky shánějí zlato
Na první pohled nudný trh se zlatem zažívá nenápadné záchvěvy, jež mohou vyústit v cenovou revoluci. Velké banky z Wall Street se potýkají s nedostatkem fyzického zlata. Více na: http://zpravy.e15.cz/burzy-a-trhy/komodity/americke-banky-shaneji-zlato-kilo-po-kile-1013274#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

30.07.2013  Vyšplhá zlato za 1 600 dolarů za unci?
Nedávný růst ceny zlata vrátil na trh s ním částečně býčí náladu. I přes opětovný pokles se objevila řada investorů, kteří věří, že zlato má své dno za sebou a čeká ho růst k výšinám. Na světlo světa byla vytažena navíc i jedna konspirační teorie.

25.07.2013  Zlato opět posiluje
„Od 18. července zlato posílilo z 1 283 USD za unci na včerejších 1 321 USD. Za necelý měsíc stouplo takřka o 10 %. Opustilo tak své tříleté minimum,“ říká Kamil Kresta, manažer ČM AURUM, investičního portálu České mincovny. Důvodů, proč se tak stalo, je hned několik.

24.07.2013  Obří zisky amerických megabank jsou zpět
Poslední výsledky amerických bank ukazují vysokou úroveň jejich ziskovosti, která překvapuje i analytiky na Wall Street. Zisk Goldman Sachs se ve druhém čtvrtletí tohoto roku ve srovnání se stejným obdobím roku minulého zdvojnásobil.

23.07.2013  Může dojít k rozdělení cen na dvě zcela odlišné?
Média bombardují veřejnost informacemi o tom, jak ceny drahých kovů v tomto roce výrazně klesají a o jak špatnou investici se v portfoliu investora jedná. Tato sdělení nejsou nic jiného než konstatování věci bez jakéhokoliv zamyšlení a navíc sdělené pohledem neinvestora. A neinvestor na takové komentáře slyší a plácá se po ramenou: „Ještě, že jsem se drahým kovům vyhnul, jde o mizernou investici“. 

23.07.2013  Investoři přestávají sázet na pokles ceny zlata Více na: http://zpravy.e15.cz/burzy-a-trhy/komodity/investori-prestavaji-sazet-na-pokles-ceny-zlata-1008432#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink
Ještě přede dvěma týdny sázel na pokles cen zlata rekordní objem hráčů na komoditním trhu. Stačilo několik vhodně zvolených slov šéfa americké centrální banky (Fed) Bena Bernankeho a drahý kov se ocitl na měsíčním maximu. Pesimisté mizí z trhu nejrychleji od listopadu loňského roku. Více na: http://zpravy.e15.cz/burzy-a-trhy/komodity/investori-prestavaji-sazet-na-pokles-ceny-zlata-1008432#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

23.07.2013  Drahé kovy rostou, zlato narazilo na první rezistenci 1333 USD !
Po dramatických výprodejích na drahých kovech v průběhu posledních tří měsíců se situace začíná zlepšovat. Zlato ze svých minim 1179 USD posílilo již o více než 150 dolarů a technicky se nachází na své první rezistenci (zmíněných 1333 USD). Další vývoj tak bude do značné míry záviset na rétorice centrálních bank, ale hlavně na jejich činech.

26.06.2013  Zlato prudce padá ! Nejníže od srpna 2010
Cena žlutého kovu se v aktuálních hodinách dostává na úroveň 1232 USD za trojskou unci. Hodnoty viděné naposledy v srpnu 2010. Pomalu, ale jistě se blížíme k hranicím (cca 1200 USD/unci), které hraničí s rentabilitou některých provozovaných dolů. Zřejmě se v brzké době dočkáme prvních redukcí těžařských kapacit.

26.06.2013  Největší světový těžař zlata bude masivně propouštět
Největší světový těžař zlata Barrick Gold propustí až třetinu zaměstnanců svého ústředí a regionálních správních poboček. Společnost tak potvrdila informace, které médiím předtím poskytly informované zdroje z firmy. Barrick se tak připojil k jiným velkým těžařským společnostem, které v reakci na letošní silný propad cen zlata propouštějí, omezují výdaje na průzkum a ruší nové těžební projekty. Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/nejvetsi-svetovy-tezar-zlata-bude-kvuli-padu-ceny-masivne-propoustet-1001006#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/nejvetsi-svetovy-tezar-zlata-bude-kvuli-padu-ceny-masivne-propoustet-1001006#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

20.06.2013  Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko...
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.

20.06.2013  Stříbro a zlato ve středu pozornosti...
Od včerejších 20.00 CET zlato ztratilo již 75 USD. Aktuálně se pohybuje těsně nad úrovní 1300 USD. (aktuálně -5%). Podobná situace panuje na stříbro, které ztrácí téměř 6,5% na úroveň 20 USD za trojskou unci. 

22.05.2013  Koniec obchodovaniu so zlatom v štáte Connecticut?
Pokiaľ ešte nevlastníte zlato, tak sa poponáhľajte a čo najskôr si ho zadovážte.  Túto často opakovanú radu tentokrát neprízvukujeme preto, že drahé kovy sa stávajú čoraz vzácnejšie, ale ako tomu naznačujú aktivity v štáte Connecticut, nákup zlata sa čoskoro môže stať nelegálny.

14.05.2013  Člen vedení ECB připustil záporné sazby...
Evropská centrální banka (ECB) by mohla zavést záporné depozitní sazby, aby podpořila ochabující ekonomiku eurozóny, uvedl člen výkonné rady ECB Ignazio Visco. Takový krok by byl podle něj účinný, ECB by k němu ale sáhla jen v případě, že ekonomika bude potřebovat výraznější podporu. 

07.05.2013  Čínsky dovoz zlata z Hong Kongu je rekordne vysoký
Podľa údajov hongkonskej vlády bolo v marci z tejto krajiny vyvezených do Číny 223,5 tony zlata, čo je rekordne vysoká hodnota. Po očistení o predaje z Číny do Hong Kongu bol vývoz 130 ton,

01.05.2013  Roubini varuje: Dveře jako smrtonosná past...
Problémem každých dalších 85 miliard dolarů, které každý měsíc z Fedu tečou na trh, je to, že než aby pomáhaly rozhýbávat ekonomiku, podporují spíše rizikový apetit traderů a vznik spekulativních bublin na finančních trzích. Akciový trh je na maximech, ačkoli je ekonomický růst slabý. Investoři prahnoucí po výnosech sázejí na mladé trhy, ti opatrnější nafukují bublinu na amerických nebo německých státních dluhopisech.

30.04.2013  Extrémní medvěd si trvá na svém...
Albert Edwards je již léta stratégem Société Générale. A v posledních letech patří k nejzarytějším pesimistům na trhu. No a co, že mu jeho předpovědi v posledních letech příliš nevycházely. Čím více se bubliny na trzích nafouknou, tím spíše následně prasknou. A to bude voda na Edwardsův mlýn.

29.04.2013  Asiaté se vrhli na zlato. Nakupují ve velkém Více na: http://zpravy.e15.cz/burzy-a-trhy/komodity/asiate-se-vrhli-na-zlato-nakupuji-ve-velkem-983487#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink
Nejlidnatější kontinent světa zažívá největší nákupní horečku fyzického zlata za posledních třicet let. Některé asijské národy patří k největším milovníkům zlata a zlatých šperků na světě, a proto se snaží využít nedávného poklesu cen na komoditních trzích k levnějšímu nákupu zlatých cihliček či šperků. Více na: http://zpravy.e15.cz/burzy-a-trhy/komodity/asiate-se-vrhli-na-zlato-nakupuji-ve-velkem-983487#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

26.04.2013  Commerzbank ulidňuje: Zlato zase poroste...
Propad ceny zlata vyvolal úvahy o tom, že na tomto trhu došlo k prasknutí bubliny. My jsme však porovnali současný trend s obdobími, během kterých se zformovala bublina, a došli jsme k závěru, že nyní k jejímu vytváření nedocházelo. Velmi nízké sazby a uvolněná monetární politika by se měly odrazit v tom, že cena zlata ve středně dlouhém období zase poroste. To samé platí i o cenách dalších komodit, které by mělo podpořit oživení globální ekonomiky. 

25.04.2013  12 argumentů pro pochybovače
Zlato – kov, na jehož nákupu podle většiny investorů nelze prodělat – na sebe v poslední době strhlo obrovskou pozornost. Stačilo pár slov o možnosti prodeje kyperských zlatých rezerv, horší makro z Číny s dopadem na komodity obecně, menší zájem o zlato v Indii a jeho cena se během dvou dnů sesunula až o zhruba 15 % níže. Barry Ritholtz se ale zlata zastává a před pár dny přišel se seznamem hned 12 důvodů, proč je podle něj žlutý kov stále "in".

19.04.2013  VIDEO: Vychází zlato skutečně z módy, nebo je obětí masivních spekulací?

18.04.2013  Zlatá bublina aneb co si počne zlato bez světových krizí a tištění peněz?
V souvislosti s bezprecedentním cenovým pohybem zlata jsme položili několik otázek týkajících se "žlutého kovu"

17.04.2013  USA: Úbytok zásob drahých kovov pri prudkom zvýšení predaja
Koncom minulého týždňa prekvapujúco presne upozorňoval veterán pohybujúci sa v obchode 41 rokov a šéf jednej z najstarších firiem v USA, obchodujúcej s drahými kovmi CMI Gold and Silver vo Fénixe, Bill Haynes, že sme na pokraji výrazne stenčujúcich sa zásob fyzických kovov. Ide o masívny odliv produktov z drahých kovov. Haynes hovorí o šokujúcom nepomere medzi nákupcami a predajcami v prospech nákupcov. Bill Haynes v dnešnom rozhovore pre King World News hovorí o včerajšej situácii na americkom maloobchodnom trhu.

16.04.2013  Paul Craig Roberts: “Súčasný pád zlata zinscenoval FED”
Bývalý vysoký funkcionár US Treasury Dr. Paul Craig Roberts, s ktorým sme sa už stretli, poskytol v týchto dňoch rozhovor Ericovi Kingovi, ktorý vedie blog King World News. Paul Craig Roberts hovorí, že prepad ceny zlata koncom minulého týždňa bol celý zinscenovaný FEDom. Takiež varuje, že zásoby fyzického zlata sa rapídne zmenšujú. Uverejňujeme časť prepisu z jeho z telefonického rozhovoru ako je uvedený na stránke blogu.

15.04.2013  Zlato dál padá, zažilo největší ztrátu za více než 30 let Více na: http://zpravy.e15.cz/burzy-a-trhy/komodity/zlato-dal-pada-zazilo-nejvetsi-ztratu-za-vice-nez-30-let-974735#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink
Cena zlata dnes pokračovala v těžkém propadu a odpoledne ztrácela až osm procent, což byla jeho nejhlubší jednodenní ztráta za více než 30 let. Zlato kleslo na 1356,85 dolaru za troyskou unci, nejníže od února 2011. Výprodej žlutého kovu v pátek odstartovaly obavy z prodeje kyperského zlata. Více na: http://zpravy.e15.cz/burzy-a-trhy/komodity/zlato-dal-pada-zazilo-nejvetsi-ztratu-za-vice-nez-30-let-974735#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

11.04.2013  Čísla neklamú. Finančná pyramída skolabuje
Pozrite sa, ako vyzerá svetová finančná pyramída v číslach. Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v takých vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik.

09.04.2013  Státy USA chtějí platit zlatem a stříbrem. Nevěří Fedu
Nedůvěra vůči centrální bance a obavy ze znehodnocení měny vyvolávají ve více než 12 státech USA tlak na uznání zlatých a stříbrných mincí za zákonné platidlo. Jako první cenné kovy oficiálně uznal Utah v roce 2011. Arizona by ho podle postoje svých republikánských zákonodárců měla velmi pravděpodobně následovat. Podobný zákon nyní projednávají zastupitelské sbory v Kansasu, Jižní Karolíně a dalších státech unie. 

03.04.2013  Zlato stále může předvést výrazný cenový nárůst
Investiční stratégové z Merrill Lynch volají po vyšších cenách zlata, investoři jejich hlasy ale zatím vytrvale ignorují. Především hedgeové fondy v poslední době opouštějí pozice v drahých kovech, což tlačí ceny dolů. Poklesy z uplynulých měsíců však podle odborníků nemají vliv na význam a úlohu zlata v investičním portfoliu.

27.03.2013  Blíží se bouře horší než všechno...
Stan Druckenmiller je jeden z nejlepších manažerů hedgeových fondů. Za 25 let od roku 1986 do 2010 dosáhl průměrného výnosu 30 %. Jeho slova se proto vyplatí brát vážně.

19.03.2013  Vyvlastnění "jako za bolševika"...
Rusko dostává ostrou lekci z globalizace. Debata o tom, jak najít 5,8 mld. EUR na záchranu kyperských bank, se v Rusku stala hlavní událostí. A její dosavadní vývoj ruské banky, podnikatele ani střadatele rozhodně nepotěšil. Nově navrhovaná strmá progrese, v jejímž rámci mají být vklady nad 500 tisíc EUR „zastřihnuty“ o 15 % dopadne na ruská aktiva v kyperském daňovém ráji velmi tvrdě. 

17.03.2013  Kypr - vzali jsme vám necelých 10%, no a co?
Veď Vám ešte zostalo. Krádež za bieleho dňa? Testovacia zóna svetových vlád - kam ešte môžu zájsť? Naozaj sa nás to netýka?

17.03.2013  Eurozóna zachrání Kypr...
Eurozóna schválila záchranný balíku pro Kypr v hodnotě maximálně deseti miliard eur, tedy asi 256 miliard korun. Podle dohody však přijme Kypr několik opatření, mimo jiné vybere jednorázovou daň z bankovních vkladů. Během víkendu se lidem jejich úspory ztenčí o sedm procent, vklady nad 100 tisíc eur dokonce o deset.

12.03.2013  Shorty na zlate si pýtajú výraznú rally
Podľa minulotýždňových dát COT je drahý kov extrémne preshortovaný. Krátke špekulačné pozície na zlato dosahujú rekordné úrovne z roku 1999.

12.03.2013  Investice do zlata je dlouhodobou sázkou na jistotu
Akciové trhy zažívají strmý růst, zatímco ceny komodit padají. Ačkoli cena zlata několik měsíců klesá, investice do něj je v delším horizontu stále atraktivní, tvrdí Jiří Tyleček, analytik ze společnosti X-Trade Brokers.

09.03.2013  Manipulátori so zlatom
Kampaň proti zlatu stále trvá. Rozpútala sa ešte v januári, keď Nemecko požiadalo strážcov svojho zlata vo svete o repatriáciu. Bankárom sa odvtedy podarilo stiahnuť cenu zlata na dnešných 1574 USD za uncu (ranný London Fix 6.3.2013). Je to výsledok slovných intervencií a obrovského nárastu krátkych nahých pozícií na komoditných burzách. A kampaň proti zlatu stále trvá. 

18.02.2013  Rusi sa pripravujú na kolaps dolára
Vladimí Putin vyhlásil, že americký dolár ohrozuje globálnu ekonomiku. Hneď v pondelok bola cena zlata stlačená pod 1650 USD a 31 USD. Ďalšie dva dni boli relatívne pokojné, avšak bolo to len ticho pred búrkou. Vo štvrtok a v piatok sa ceny drahých kovov vybrali prudko smerom dolu. Aj keď sme počas týždňa videli pár pokusov o to, aby sa cena zlata stabilizovala okolo 1650 USD a cena striebra v okolí 31 USD, celkový týždenný trend bol nastavený úplne inak. Prudko dolu.

14.02.2013  Ron Paul: Menovému systému hrozí rozpad
História peňazí vždy skončila ich zánikom, tvrdí neúspešný kandidát na prezidenta USA. Menové vojny nie sú nič nové, žijeme v nich už desaťročia, vyhlásil neúspešný kandidát na prezidenta Ron Paul. Ten sa v Bloomberg TV rozhovoril na horúcu tému posledných týždňov – zásahy najdôležitejších centrálnych bánk smerujúce k oslabeniu výmenných kurzov svojich mien.

28.01.2013  Obří pomoc ekonomice. Japonsku ale hrozí měnová válka
Japonská vláda pokračuje ve snaze, aby tamní peníze byly ještě levnější. A zatím se jí daří. Díky tomu si cizinci v Japonsku nakoupí za jeny mnohem více zboží či služeb než na podzim.

17.01.2013  Německo chce mít doma víc zlata. Přes Atlantik poveze 300 tun
Německo se chystá přesunout polovinu svého zlata uloženého v New Yorku do trezorů Bundesbanky ve Frankfurtu. Celkem půjde o 300 tun kovu. Dalších 347 tun zlata chtějí Němci přesunout z Paříže, uvedl deník The New York Times.

09.01.2012  Amerika môže skrachovať už v polovici februára
Spojeným štátom americkým dochádzajú peniaze rýchlejšie, ako všetci očakávali. Američanom môžu peniaze dôjsť už v polovici februára, čo je o polovicu mesiaca skôr, ako sa očakávalo. Došlo by k tomu, ak by sa republikáni nedohodli s Barackom Obamom na zvýšení stropu pre štátny dlh. Vyplýva to z novej štúdie, na ktorú upozornil denník Washington Post.

08.01.2013  Japonské penzijní fondy cílí na zlato. Chtějí se chránit před státem slíbenou inflací
Penzijní fondy stárnoucího Japonska hodlají v nadcházejících dvou letech navýšit množství zlata ve svých portfoliích o víc než 100 %. Finanční instituce, které disponují druhým největším objemem penzijních aktiv po Spojených státech, se sázkou na drahý kov budou snažit uchránit před inflačními tlaky, které v rámci podpory hospodářského růstu slíbila posílit nově zvolená vláda Liberálně demokratické strany (LDP) v čele s Šinzó Abem. 

20.12.2012  Podle Rogerse hrozí zlatu šok, ani grafy mu teď moc nefandí
Známá odbornice na technické analýzy Louise Yamada, která stojí v čele Louise Yamada Technical Research Advisors, pro CNBC zhodnotila výhled ceny zlata. Grafy podle ní říkají, že zlato by mohlo znovu oslabit až k 1600 dolarům. Další vývoj by pak mohl být takový, že na této úrovni přijde v prvním čtvrtletí příštího roku stabilizace a po ní opětovný růst ceny žlutého kovu. 

17.12.2012  Fiškálny útes tlačí na cenu zlata
Cena zlata v dôsledku politickej krízy v Spojených štátoch pokračuje v poklese. Unca (31,1 g) zlata sa predávala v piatok (14.12.) na sklonku obchodného dňa na komoditnej burze v New Yorku po 1696,11 USD (1296,62 eura). V piatok (7.12.) v rovnakom čase stála 1704,04 USD. Spotová cena zlata klesla už tretí týždne po sebe. Informuje o tom agentúra Reuters.

13.12.2012  Fed opäť spúšťa tlačiarne. Chce znížiť nezamestnanosť
Fed naleje mesačne do ekonomiky 85 miliárd dolárov. Úrokové sadzby ponechal na minime. Americký rezervný systém (Fed), ktorý plní úlohu centrálnej banky, ponechal kľúčovú úrokovú sadzbu na rekordne nízkej úrovni v rozmedzí od 0 do 0,25 percenta, kde ju drží od decembra 2008. Fed zároveň oznámil, že bude pokračovať v programe nákupu dlhopisov a úrokovú sadzbu nezvýši dovtedy, kým nezamestnanosť neklesne pod úroveň 6,5 percenta a inflácia neprekročí hranicu 2,5 percenta.

 

 

 

"Čím temnější je doba, tím jasněji svítí zlato."

Proč nakoupit u nás?
  • Snadné objednání
  • Okamžitá fixace cen
  • Zboží skladem
  • Nákup v Praze bez plateb předem
Více...
Rychlý kontakt STEP Finance, a.s. Česká republika
+420 222 553 210
+420 731 427 743
Slovenská republika
+421 220 253 206
Bolzanova 1615/1, Praha 1
Jak se k nám dostanete?
Vývoj cen zlata Denní cena zlata v USD/Oz Denní cena zlata v USD/Oz
Denní cena zlata v EUR/Oz Denní cena zlata v EUR/Oz
Vývoj cen stříbra Denní cena stříbra v USD/Oz Denní cena stříbra v USD/Oz
Denní cena stříbra v EUR/Oz Denní cena stříbra v EUR/Oz
Vývoj cen platiny Denní cena platiny v USD/Oz Denní cena platiny v USD/Oz
Denní cena platiny v EUR/Oz Denní cena platiny v EUR/Oz
Aktuální ceny Zlato1 403,67
Stříbro15,56
Platina843,57
USD/CZK22,83
EUR/CZK25,60
Poslední aktualizace
16.07.2019 21:55:00

Všechna práva vyhrazena © 2008-2019 | STEP Finance, a.s. | zlaté mince | zlaté cihly | moderní numismatika
STEP Finance, a.s.
Vám nabízí možnost volby více informací...