články o zlatěVýběr z tisku

"Kdo má zlato, má vždy peníze."


07.12.2014
Rusové rychle utrácejí za iPhony, kabelky a auta. Bojí se inflace
Zhoršující se stav ruské ekonomiky je dobrou zprávou pro americké firmy – alespoň dočasně. Ruský rubl oslabil za poslední rok vůči dolaru o čtyřicet procent, a to v souvislosti se sankcemi a klesající cenou ropy.

01.12.2014 Moody’s snížila rating Japonska. Země bude prý těžko splácet dluh
Mezinárodní ratingová agentura Moody’s Investors Service v pondělí snížila úvěrové hodnocení Japonska o jeden stupeň na A1. Agentura poukázala na zvýšenou nejistotu ohledně schopnosti vlády dosáhnout cíle při snižování zadluženosti poté, co vláda odložila záměr dalšího zvýšení daně z obratu.

24.11.2014 ECB připravuje trhy na velký zásah, inspiruje se Amerikou
Šéf Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi přitvrdil v boji za ekonomickou renesanci eurozóny. Na pátečním setkání evropských bankéřů ve Frankfurtu pronesl zatím nejplamennější řeč za spuštění programu nákupů vládních dluhopisů od okamžiku, kdy se nad starým kontinentem znovu usídlil přízrak hospodářské recese.

21.11.2014 ECB musí zvýšit inflaci co nejdříve
Šéf ECB Mario Draghi dnes uvedl, že centrální banka musí přispět k růstu inflace a inflačních očekávání. Musí to udělat co nejdříve a pokud si to splnění tohoto cíle vyžádá, tak musí rozšířit spektrum nakupovaných aktiv.

14.11.2014 Kroky ECB nestačí. Evropa musí víc podpořit ekonomiku, vyzvaly USA
Evropské úřady musejí posílit snahu o odvrácení hospodářského útlumu v regionu, protože kroky Evropské centrální banky (ECB) k podpoře ekonomiky samy o sobě nestačí. Řekl to americký ministr financí Jack Lew. Varoval, že Evropě hrozí „ztracená dekáda“ nízkého růstu.

12.11.2014 Evropské unii hrozí deset let bez růstu, varuje německý ekonom Sinn
Záchranné mechanismy eurozóny a ECB, které mají pomáhat zemím v krizi, jsou nespravedlivé a Evropu budou stát deset let bez ekonomického růstu. Tvrdí to šéf respektovaného německého institutu Ifo Hans-Werner Sinn. Podle něj se nakupují toxické dluhopisy a podporují se tím rizikové obchody.

12.11.2014 Chceme víc zlata - a doma. Referendum nervuje finančníky
Hlavně ti, kdo sázejí ohledně svého jmění na zlato, by si měli ve svém diáři červeně podtrhnout datum 30. listopadu. Ve svých oblíbených referendech budou tento den Švýcaři hlasovat o dvou tématech, mezi nimi o zlatě. Výsledek čerstvé iniciativy lidu alpské konfederace by mohl otřást trhy se zlatem a devizami.

08.11.2014 Zlato se nevyplatí těžit. Řada producentů prodělává na každé unci
Stále více těžařů zlata utratí za vydolování a zpracování drahého kovu více, než kolik za něj následně dostanou na trhu. Na vině nejsou ani tak rostoucí náklady, jako spíš dlouhodobě klesající cena zlata.

02.11.2014 Ekonomové varují: Evropě hrozí další recese. Dluhy jsou na nových rekordech
Letošek označovali evropští politici za rok konce evropské ekonomické krize. Z aktuálních údajů Evropského statistického úřadu o zadluženosti evropských zemí vyplývá, že dluhy států eurozóny i celé evropské osmadvacítky dosáhly v letošním prvním pololetí nových rekordů - téměř 93, respektive 87 procent hrubého domácího produktu.

31.10.2014 Cena zlata se prudce propadla, je nejnižší za čtyři roky
Zlato zlevnilo až o tři procenta na 1161,25 dolaru (téměř 26 tisíc korun) za troyskou unci (31,1 gramu). Od začátku týdne cena žlutého kovu klesla o více než pět procent a je na cestě k nejprudšímu týdennímu propadu od loňského června.

21.10.2014 POHŘEBIŠTĚ AUT - KDE KONČÍ MILIONY NEPRODANÝCH KUSŮ?
V posledních několika letech se hodně řešila praktika, navržená k zamaskování nedostatku poptávky a konce prodeje zakázníkům. Je to oblíbená metoda velkých výrobců aut a říká se tomu “channel stuffing”. Provinily se tím obzvlášť General Motors, jejichž sklady se přeplnily na rekordní množství.

21.07.2014 Markéta Šichtařová: „Přijde krize, jaká ještě nebyla.“ Podvod, či pravda?
„Přízrak krize zase ožívá!“ „Doktor Zkáza čeká splasknutí cenové bubliny!“ „Přijde krach a bída, jaká ještě nikdy nebyla, tvrdí miliardář Donald Trump!“ „Významný ekonom Nouriel Roubini opět varuje!“

09.07.2014 Zlato půjde nahoru. Může za to nový způsob stanovování jeho ceny
Dosud cenu zlata stanovovaly dvakrát denně čtyři banky – Barclays, HSBC, Scotiabank a Société Générale. Hodnota se stanovovala následovně: Určila se cena a poté banky řekly, jestli za tuto cenu budou zlato nakupovat, nebo prodávat. Podle toho se cena upravila.

17.06.2014 Manipulace se zlatem: poslední novinky
První náznaky toho, že americké ministerstvo financí, banky Wall Street a některé banky londýnské City jsou zapojeny do nezákonných machinací se zlatem, začaly vycházet od organizace GATA (Gold Anti Trust Action), vytvořené v 90. letech pro boj s jistým „zlatým trustem“. Základními členy GATA jsou experti v oboru zlata a nevelké zlato těžící společnosti. Cílem GATA je odhalování činnosti bank, které se po dlouhou dobu účastnily operací s cílem snížit cenu zlata.

29.05.2014 Krize eurozóny se vrátí
Investoři jsou nyní ohledně budoucího vývoje v eurozóně mimořádně optimističtí. Ukazuje na to vývoj výnosů vládních dluhopisů, rizikových prémií a tok kapitálu. Je ale krize v eurozóně skutečně věcí minulosti? Naopak. Podle názoru analytiků z Natixis se vrátí a důvody jsou následující:

27.04.2014 Mike Maloney - 10 důvodů proč investovat do zlata a stříbra
Jak už bylo ve “skrytých tajemstvích peněz“ Mikea Maloneyho řečeno mnohokrát, hospodářská krize roku 2008 nebyla jediným zpomalením na cestě k jasnému cíli. Mike věří, že ještě před tím, než skončí současné desetiletí, přijde hospodářská krize tak obrovská, že zastíní i krizi roku 1929 s její následnou velkou depresí.

17.02.2014 Prečo sa manipuluje trh s drahými kovmi
Ak sledujete dianie na trhoch s drahými kovmi, možno vám vŕta hlavou, prečo cena zlata v posledných dvoch rokoch klesla, hoci dopyt po zlate je naozaj robustný. Len dovoz Indie a Číny prekračuje celoročnú ťažbu zlata, ktorá sa na tento rok odhaduje na 2 700 ton. Je cena drahých kovov manipulovaná, alebo je to len taktika predajcov týchto komodít?

17.02.2014 Zlato se dotýká dna
Zlato si sahá na své dno. Přitom posledních 7 měsíců zároveň ukazuje svou neskutečnou odolnost. Po tom, kdy během druhého čtvrtletí minulého roku utrpělo velký propad, si své pozice drželo pevně. A to i navzdory tomu, že onen obrovský tlak, který vedl k výraznému propadu, od té doby nepolevil. Zlato našlo silnou podporu a vytvořilo masivní dvojité dno (ve tvaru písmene W). To je příznakem toho, že super bouře roku 2013 na trhu zlata skončila a že se nyní rodí velkolepý nárůst.

16.02.2014 Dopyt po fyzickom zlate aktuálne na trhu prudko stúpol
Dopyt po fyzickom zlate prudko stúpol. Niektorí analytici uvádzajú, že zatiaľ nieje vidno výrazný nárast cien zlata, ale je pravdepodobné, že sa to už bude musieť prejaviť na trhoch.

15.02.2014 Prečo sa cena zlata v roku 2014 zotaví
Rovnako ako zlato uzatvára to, čo vyzerá ako jeho najhoršia ročná výkonnosť za viac ako tri desaťročia, výskumná spoločnosť Capital Economics tvrdí, že tento drahý kov by sa v roku 2014 mohol vrátiť do priazne investorov.

07.02.2014 Největší komoditní burze světa dochází zásoby zlata
Komoditní burze s drahými kovy hrozí kolaps, chybí ji zásoby zboží. Pokud si k tomu připojíte dalších pár indicií, možná uvidíte ve všem dobrou příležitost místo velké hrozby, jejíž pravděpodbnost že nastane bohužel roste. Tou hrozbou je finanční kolaps ohrožující váš majetek, pokud je umístěn do nevhodných nástrojů.

06.02.2014 Je cena drahých kovů manipulována, nebo je to jen taktika prodejců drahých kovů?
Dovolte, abych začal tento článek výrokem Jeffreyho Christiana, prezidenta společnosti CPM Group z března 2010, který byl uveden jako znalecký posudek při slyšení Americké Komise pro obchodování termínových kontraktů na komodity (CFTC). „Drahé kovy jsou finanční aktiva a podobně jako měny, pokladniční poukázky a dluhopisy a jsou obchodovány v papírové podobě, a jejich objem stonásobně převyšují fyzická podkladová aktiva.“

19.01.2014 Odrazový můstek stříbra II
Stříbro se v roce 2013 propadalo a jeho propad vytvořil atmosféru beznaděje a extrémní skepse. Jenže právě takovýto moment vrcholného pesimismu je ten nejlepší čas pro laciný nákup. Ceny stříbra konvergovaly u několika hlavních podpůrných zón, což je neobyčejně býčí technický odrazový můstek. Bílý kov je také velice levný v relaci ke zlatu, které je jeho hlavní tahoun. Tyhle všechny okolnosti znamenají pro stříbro a cenné papíry těžařských společností skvělé vyhlídky na pořádný růst ceny v roce 2014.

12.01.2014 Fiskální fiasko v USA je velkou hrozbou pro trhy v roce 2014, říká Nomura
Investoři si před měsícem oddechli, když republikáni a demokraté ukončili rozpočtovou krizi ochromující ekonomiku. Problém ale nezmizel, jen přestal být na očích, varuje Nomura své klienty. Téma neudržitelně narůstajícího amerického dluhu spolu s oportunistickými ultimáty politiků totiž příští rok nejspíš dostane trhy opět do kleští.

03.01.2014 Opravdu končí kvantitativní uvolňování?
S měsíčním zpožděním zveřejňujeme překlad článku Adama Hamiltona ze světoznámého serveru www.zealllc.com. Chcete-li získat tyto velmi zajímavé překlady hned po zveřejnění registrujte se. Více informací najdete na našich stránkách.

21.11.2013 Rekordní ceny akcií jsou jen maskovanou inflací.
Současný hospodářský růst je do značné míry iluzí. Po odečtení dopingu od centrálních bank zůstane jen růst technologický, říká hlavní analytik Next Finance Vladimír Pikora. Právě kvůli množství likvidity, kterou bankéři pumpují do systému, varuje před inflací. Zároveň se obává dalšího nárazu na dluhový strop ve Spojených státech. V neposlední řadě pak varuje před podceněním problémů v Evropě, kterou může jako další destabilizovat Slovinsko.

12.11.2013 Doktor "Zkáza" varuje: Tohle neskončí dobře...
Světoznámý investor Marc Faber upozorňuje na nebezpečný růst úvěrů, cen nemovitostí a zadlužení domácností. Čísla jsou mnohem horší než před krizí, varuje. Velké finanční riziko pro globální ekonomiku našel v Číně i dalších asijských zemích.

09.11.2013 ČNB - máme neomezené množství korun...
Guvernér ČNB Miroslav Singer se na včerejší tiskové konferenci nechal slyšet, že banka je schopna proti koruně intervenovat neomezeně. „Na nákup cizí měny může ČNB použít koruny v nekonečném množství, neboť českou měnu sama vydává v papírové i elektronické podobě. ČNB je rozhodnuta intervenovat v takovém objemu a tak dlouho, jak bude potřeba k dosažení požadované hodnoty měnového kurzu, a tím k hladkému plnění jejího inflačního cíle v budoucnosti,“ podtrhuje jeho slova dokument ČNB.

31.10.2013 Krize z roku 2008 – opakujeme stejné chyby...
V roce 2008 zasáhl Spojené státy největší krach v amerických dějinách. Díky obrovskému nárůstu cen nemovitostí a následnému prasknutí bubliny zkrachovala banka Lehman Brothers. Američané si napůjčovali velké obnosy peněz na stavbu svých příbytků, které však přestali být schopni splácet. Důsledky této události se rozlily po celých Spojených státech a Evropě – začala tuhá finanční krize. Poučil se z toho svět? Odpověď hledali experti na ekonomii na tiskové konferenci 5 let od pádu Lehman Brothers, která se konala na VŠE v Praze.

Zlato se nevyplatí těžit. Řada producentů prodělává na každé unci Více na: http://zpravy.e15.cz/burzy-a-trhy/komodity/zlato-se-nevyplati-tezit-rada-producentu-prodelava-na-kazde-unci-1134906#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

 

"Čím temnější je doba, tím jasněji svítí zlato."

Proč nakoupit u nás?
  • Snadné objednání
  • Okamžitá fixace cen
  • Zboží skladem
  • Nákup v Praze bez plateb předem
Více...
Rychlý kontakt STEP Finance, a.s. Česká republika
+420 222 553 210
+420 731 427 743
Slovenská republika
+421 220 253 206
Bolzanova 1615/1, Praha 1
Jak se k nám dostanete?
Vývoj cen zlata Denní cena zlata v USD/Oz Denní cena zlata v USD/Oz
Denní cena zlata v EUR/Oz Denní cena zlata v EUR/Oz
Vývoj cen stříbra Denní cena stříbra v USD/Oz Denní cena stříbra v USD/Oz
Denní cena stříbra v EUR/Oz Denní cena stříbra v EUR/Oz
Vývoj cen platiny Denní cena platiny v USD/Oz Denní cena platiny v USD/Oz
Denní cena platiny v EUR/Oz Denní cena platiny v EUR/Oz
Aktuální ceny Zlato1 425,83
Stříbro16,22
Platina851,03
USD/CZK22,78
EUR/CZK25,55
Poslední aktualizace
19.07.2019 21:55:00

Všechna práva vyhrazena © 2008-2019 | STEP Finance, a.s. | zlaté mince | zlaté cihly | moderní numismatika
STEP Finance, a.s.
Vám nabízí možnost volby více informací...